Filmy samobójstwo, dziewiętnasty wiek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, dziewiętnasty wiek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tajemniczy głos wzywa młodziutką chórzystkę Christine (Emmy Rossum) do ujawnienia światu swego skrywanego talentu. Osierocona, samotna dziewczyna, której domem jest opera, ulega czarowi zagadkowej postaci. Jedynie nauczycielka baletu Madame Giry (Miranda Richardson) wie, że nieznajomym, w którym Christine upatruje swego „anioła muzyki”, jest Upiór (Gerard Butler), oszpecony geniusz muzyki, nawiedzający piwnice teatru i straszący tamtejszych artystów. Kiedy kapryśna diva Carlotta (Minnie Driver) porzuca nagle teatr, Christina dostaję swoją szansę. Jej porywającym występem olśnieni są zarówno widzowie, jak i kierownictwo teatru. Zakochany w chórzystce Upiór postanawia uczynić ze swej protegowanej gwiazdę opery. Christina jest mu wdzięczna, ale jej serce coraz chętniej odpowiada na zaloty przystojnego i majętnego patrona teatru wicehrabiego Roula de Chagny (Patrick Wilson). Przy dźwiękach porywającej muzyki szalone namiętności, ognista zazdrość i obsesyjna miłość wiodą bohaterów do punktu, z którego nie ma odwrotu.
Panna Giddens zostaje zatrudniona przez wuja dwóch niechcianych sierot do opieki nad nimi. Gdy przyjeżdża spotyka uroczą, małą dziewczynkę, Florę,i panią Gross, gospodynię domu. Dowiaduje się, że brat Flory - Miles, został wydalony ze szkoły za karygodne zachowanie i demoralizujący wpływ na innych chłopców. Gdy poznaje Milesa, okazuje on się być szarmanckim, dobrze wychowanym dzieckiem. Wkrótce dowiaduje się o wcześniejszym, złowieszczym wychowywaniu dzieci przez Petera Quinta, i byłą guwernantkę Jessell. Panna Gibons zaczyna widzieć dziwne zjawy i odczuwać obecność demonicznych energii. Podejrzewa, że dzieci mają kontakt z zaświatami.
Zachodnie równiny Stanów Zjednoczonych, rok 1864. Sfrustrowany oficer kawalerii Porucznik Dunbar (Kevin Costner) odnajduje swe miejsce wśród Indian ze szczepu Siuksów, zafascynowany ich obyczajami i sposobem życia.


Japonia lata 70. XIX wieku. Kapitan Nathan Algren (Tom Cruise), ceniony oficer amerykańskiej armii zostaje zatrudniony przez cesarza. Ma stworzyć pierwszą w historii kraju nowoczesną armię, której stawia za zadanie rozgromienie powstania samurajów pod wodzą Katsumoto. W środku zmagań między dwoma światami, na przełomie dwóch er, amerykański oficer będzie miał tylko swój honor za przewodnika.
"Lucky" Jack Aubrey Russell Crowe jest walecznym komandorem marynarki królewskiej. Jego fregata zostaje znienacka zaatakowana przez przeważające siły wroga. Mimo iż w czasie potyczki jednostka zostaje poważnie uszkodzona, a wielu członków załogi odnosi rany, komandor Jack Aubrey decyduje się na morderczy pościg przez dwa oceany, starając się za wszelką cenę przechwycić wrogi okręt. Gra toczy się o niezwykle wysoką stawkę. Jeśli komandorowi uda mu się pokonać nieprzyjacielską jednostkę, zdobędzie rozgłos i sławę, jeśli nie - pogrąży siebie i swoją załogę.Widowiskowy, zrealizowany z niesłychanym rozmachem, epicki film przygodowy. Jest to opowieść o odwadze, honorze i twardym morskim życiu, rozgrywająca się w czasach wojen napoleońskich. [opis dystrybutora]
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
W małym miasteczku w Nowej Anglii dziennikarz (Jeffrey Dean Morgan) odkrywa serię pozornie "boskich" zdarzeń. Postanawia przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, bo "cuda" mogą mieć znacznie mroczniejsze źródła.
Opowieść o życiu Ludwika II, jednej z najbardziej niezwykłych i tajemniczych postaci w historii Niemiec. Miłośnika sztuki, mecenasa Ryszarda Wagnera i podejrzewanego o szaleństwo ekscentryka, z którego inspiracji powstały takie architektoniczne fantazje jak słynny zamek Neuschwanstein. Ludwik fascynował wielu artystów, w tym także kina. Monarcha stał się m.in. bohaterem znanego obrazu Luchina Viscontiego z Helmutem Bergerem w roli głównej. Najnowsza produkcja poświęcona królowi Bawarii jest mniej mroczna i dekadencka niż dzieło włoskiego mistrza. Jej twórcy – ceniony duet reżyserski Marie Noelle i Peter Sehr (Trudna miłość, Żona anarchisty) – skupili się na tym, by z jednej strony pokazać całą złożoność postaci Ludwika, z drugiej, stworzyć barwne historyczne widowisko. Obraz jest przepięknie sfotografowany (nominowany do Oscara Christian Berger – Biała wstążka) i pełen rozmachu – kosztował 16 milionów dolarów, a zdjęcia do niego powstały w oryginalnych lokalizacjach związanych z osobą króla. W swojej pierwszej głównej roli znakomicie zaprezentował się młody aktor Sabin Tambrea (Powrócić w twe ramiona, Popękana skorupa), dając przekonujący, malowany subtelną kreską portret Ludwika. Za tę kreację został uhonorowany Bawarską Nagrodą Filmową i statuetką niemieckiej New Faces Award.
Po śmierci ojca młodziutki Dorian przyjeżdża do Londynu po odziedziczony majątek. Szybko udaje mu się zaprzyjaźnić z lokalną arystokracją i zdobyć nowych przyjaciół. W śród nich są Basil Hallward uzdolniony malarz i Lord Henry Wotton, który szybko staje się mentorem Doriana. Jakiś czas później Basil maluje dla Graya portret, przy którym chłopak zaprzedaje duszę diabłu za wieczną młodość. O dziwo spełnia się to i Dorian mimo upływu lat, odniesionych ran i nadużywania wszelkiego typu używek wciąż pozostaje piękny i młody. Zmienia się jedynie jego wizerunek na obrazie, odzwierciedlający duszę.
Gdzie przebiega granica między rzeczywistością, a omamem wzrokowym i jak dalece można ją nagiąć? Do czego zdolny jest świetny iluzjonista gdy chce osiągnąć to, o czym marzył? Czy potrafi wskrzesić kobietę swojego życia? A może właśnie taki był plan, aby umarła, by później...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…